סיכום מפגש קרן סבו תשע"ה

נשלח 10 באוג׳ 2015, 4:09 על ידי Gil Glick Shimony   [ עודכן 5 בנוב׳ 2015, 6:32 ]

בצהרי יום שני ה-24.6.2015 התאספו סגל, סטודנטים, משפחות, וחברים של הזוכים מהמגמה לחינוך חברה ותרבות למפגש השנתי של חלוקת המלגות ע"ש ישראל סבו במסגרת קרן תרבות חיפה.
ישראל סבו שימש כ"אורים ותומים" בנושאי חינוך והכשרת מדריכי נוער, ובבניית תכניות לימודים למחנכים במסגרות החינוך המשלים הבלתי-פורמאלי. לקראת מותו הקים קרן למתן מלגות לעבודות מחקר בחינוך נוער במסגרות החינוך המשלים. מידי שנה מתכנסים חברי המגמה לחינוך, חברה ותרבות ונציגים של קרן תרבות חיפה לטקס במסגרתו נזכרים בפועלו ובדבריו ומעניקים מלגות לסטודנטים הפעילים בתחומים אותם הוביל ולפעמים אף ייסד. עוד על ישראל סבו ועל הטקסים הקודמים ניתן לקרוא בדף המיוחד באתר המגמה
לאחר ברכות של ראש החוג פרופ' אנית סומך וראש המגמה ד"ר דבי גולדן, סקרה גברת ברכה סלע את פועלו של ישראל סבו ובירכה את הזוכים. אחריה תיאר מר פיני ווגמן, ראש מערכת חינוך, שירותים חברתיים וקהילה בעיריית חיפה, את הקשר שלו ושל חיפה עם ישראל סבו. לבסוף, עלתה לבמה גברת עדנה זרצקי טולידאנו, תלמידתו של סבו. היא דיברה על האופן בו מימש בחייו את העיקרון שתמיד יש לנהל דיאלוג, גם עם אנשים שעמדותיהם שונות לגמרי משלו (כולל היא עצמה לטענתה), והציגה תמונות ישנות של ישראל סבו שנחשפו השנה לראשונה והראו רגעים מחייו (המצגת גם היא בדף המיוחד לקרן סבו באתר המגמה). אחת התמונות המעניינות כללה את אנגלה מרקל שביקרה בבית רוטנברג כאשת ציבור צעירה, ותמונה נוספת שעוררה עניין מיוחד הייתה מישיבת צוות שניהל, כי התברר שאחד מאנשי הצוות הוא מר פיני ווגמן, שלא הכיר את התמונה.
נציגת הזוכים, רויטל כץ-פדה, תיארה את הקשר העמוק שלה לעולם החינוך הבלתי-פורמלי, והרחיבה מעט, כדוגמא למימוש קשר אקדמיה-שדה, על עבודת הדוקטורט שלה שנכתבת בימים אלה בהנחיית ד"ר איימן אגבריה וד"ר רוני סטריאר, ועוסקת בפרויקט התחדשות עירונית באמצעות בניית קהילה בשכונת הדר בחיפה, פרויקט שהיא ממובילותיו.
לאחר מכן עלו הזוכים והזוכות להגיד מספר מילים קצרות ובכך הסתיים המפגש הרשמי, שלאחריו המשיכו הנוכחים בשיחות לא פורמליות. הזוכים השנה היו לידנה גבלר, ברוך יעקבי, רויטל כץ-פדה, מיכל מזרחי, קרן פרלמן ורוני שכטמן.
המגמה מודה לקרן על התמיכה. אנו מקווים כמגמה להמשיך ולהרבות במחקר החינוך הבלתי-פורמלי על מנת לתת לעוסקים בו כלים להרחבה של פעילותם המוצלחת והתורמת, ובכך לייצג נאמנה את רוחו של ישראל סבו.

תמונה 1 מהמפגש

תמונה 2 מהמפגש

תמונה 3 מהמפגש

תמונה 4 מהמפגש

תמונה 5 מהמפגש

תמונה 6 מהמפגש

תמונה 7 מהמפגש

תמונה 8 מהמפגש

תמונה 9 מהמפגש

תמונה 10 מהמפגש

לצפייה בתמונות נוספות מהמפגש לחץ כאן (חלון חדש)