ברכות לעמית רוטמן

נשלח 28 ביולי 2015, 0:28 על ידי Gil Glick Shimony   [ עודכן 10 באוג׳ 2015, 2:56 ]

ברכות לעמית רוטמן, דוקטורנטית במגמה לחינוך, חברה ותרבות, על זכיית מאמרה "גן הילדים הפרטי: אנטי צרכנות ומעמד בעידן הקפיטליסטי", שנכתב יחד עם ד"ר עמליה סער, במקום השני בתחרות על פרס האגודה הסוציולוגית הישראלית ע"ש אליהו לואי גוטמן למאמר המצטיין לשנת 2015.

המאמר הוא תוצאה של עבודת מחקר בתחום האנתרופולוגיה של החינוך שביצעה עמית בהנחיית ד"ר עמליה סער מהחוג לאנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה. מחקר זה הוביל לעבודת דוקטורט אותה כותבת עמית במגמה לחינוך, חברה ותרבות, בהנחיית ד"ר דבי גולדן. בנוסף משמשת עמית כמתרגלת בקורס מבוא לסוציולוגיה של החינוך של פרופסור קלרה סבג.

המחקר שעליו התבסס המאמר עסק במשמעויות המעמדיות של חינוך אלטרנטיבי בגן ילדים פרטי המעניק את שירותיו לאוכלוסייה מבני המעמד הבינוני-גבוה. המאמר עצמו התמקד בבחינת הקשרים שבין תפיסות אנטי-צרכניות, צרכנות ומעמד, מתוך ניתוח מסר ה"השקעה ההורית" המתבסס בגן. עבודת הדוקטורט של עמית מציגה המשך והרחבה של מחקר זה ויוצאת אף היא מתוך גישה אנתרופולוגית לחקר תחום החינוך. היא עוסקת בתהליכי הקמה של בתי ספר פרטיים למחצה מתחום החינוך הדמוקרטי, הדיאלוגי והאנתרופוסופי וזאת מתוך בחינת ההקשרים הרחבים של תרבות החינוך האלטרנטיבי. מבחינה זו מתמקד המחקר הנוכחי בבחינת השקפות העולם שמובילות הורים לחפש אחר צורות חינוך מיוחדות ואופי הקשרים שהם מנהלים עם מערכת החינוך המוסדית על רקע זה. למען חקר הנושא, מלווה עמית הורים אשר פועלים להקמתו של בית ספר דמוקרטי חדש.

אנו מברכים את עמית ומאחלים לה המשך הצלחה.